Rusça Alt Yazılı Filmler

Cagridilokulu

Yabancı dil eğitimlerinde genellikle yurt dışı eğitimleri tavsiye edilir. Hem geniş bir pratik alanı sunulması hem de telaffuz anlamında duyarak öğrenme sağlaması nedeni ile daha kısa zamanda ve kaliteli bir şekilde dil eğitimi tamamlanabilir. Buna imkanı olmayanlar için ise çeşitli görsel ya da işitsel medya araçları öne çıkar.

Rusça özellikle telaffuz anlamında çok farklı bir dil olmakta ve duyarak öğrenmek bu dilin eğitiminde çok daha önemli bir hale gelmektedir. Bu nedenle eğitim planınıza-da mutlaka Rusça alt yazılı filmler ve şarkılar olması gereklidir. Bu şekilde öğrenilen kelimeler daha doğru bir şekilde zihinlerde yerini alacaktır.

İlginizi çekebilir: Rusça Ne Kadar Sürede Öğrenilir

Türkçe Alt Yazılı Rusça Filmler

Yabancı dil eğitimlerinde film önerileri yapılırken bireyin dili öğrenme seviyesi baz alınır. Çünkü ilk seviyelerde alt yazılı olarak izlenmesi önerilse de belirli bir seviye sonrasında filmlerin alt yazısız olarak doğrudan yabancı dil kullanımı ile izlenmesi daha faydalı olacaktır. Rusça eğitimi alanlarda da birinci ve ikinci seviyelerde Rusça alt yazılı filmler izlemeleri tavsiye edilir.

Yeni başlayanlar için filmi Türkçe alt yazı izlemek önerilir. Özellikle motivasyonu çabuk kaybolanlar içinde filmler bu şekilde takip edilebilir. Alt yazı olmadan ya da Rusça alt yazı ile izlemekte farklı öneriler arasında yer alır. Seviyenize ve motivasyonunuza göre bu seçeneklerden birini seçerek filmler izleyebilir, pratik alanında kendinizi daha doğru bir şekilde destekleyebilirsiniz.

Yapılan araştırmalarda Rusça bir filmi Rusça alt yazı ile izleyenlerde yüzde 20’ye yakın bir ilerleme sağlanırken alt yazısız olarak izleyenlerde ise yüzde 10’a yakın bir ilerleme oluyor. Rusça filmi Türkçe izleyenlerde ise oranlar çok daha düşük aralıklarda yer alıyor.

Rusça Filmler Türkçe Altyazılı

Rusçanızı Rusça alt yazılı filmler izleyerek geliştirmek için bazı ip uçlarını değerlendirebilirsiniz. Bunlardan ilki bildiğiniz bir filmi seçmek olacaktır. Özellikle başlangıç seviyesinde olanlar için bildiğiniz bir filmi ya da daha önceden izlediğiniz bir filmi Rusça izlemek çok daha faydalı olacaktır.

Daha iyi bir motivasyon sağlayacaktır. Yabancı film izlerken mutlaka alt yazıları kullanmalısınız. Çünkü filmlerde daha doğaçlama ve halk arasında konuşulan bir dil kullanılır. Çok fazla kurallar bulunmaz. Bu nedenle alt yazılı olarak takip etmek hangi kelimelerin nasıl kullanıldığını görmek açısından önemlidir.

Film seçerken kısa filmler seçebilir, yeni başlayanlar basit düzeyde çizgi filmler ile pratik yapmayı deneyebilir. Uzun metrajlı bir film tercih ediyor iseniz mutlaka parçalara bölün. Bu şekilde çok daha dikkatinizi toplayarak konuşmalara odaklanabilirsiniz.

En önemli kısım ise dinleyip tekrar etmek olacaktır. Bunların dışında film günlüğü tutmak, sevdiğiniz yapımları takip etmekte çok önemlidir. Filmler yerine eğlenceli videolar, film fragmanları, müzik klipleri de tercih edilebilir. Bu alanda başlangıç seviyesi için Rusça alt yazılı filmler kategorisinde bazı önerileri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • İvan Vasileviç Mesleğini Değiştiriyor.
  • Bir Av Kazası
  • Moskova Gözyaşlarına İnanmıyor.
  • Askerin Babası
  • Dava Yolunda
  • Son kutsal emanet
  • Kafkasya Esiri
  • Beyaz Rusya Demiryolu İstasyonu

Filmleri arkadaşlarınız ile birlikte izlemekte motivasyonunuzu artırabilir. Duyduğunuz kelimeleri dinleyip tekrar ederek daha etkili bir öğrenme sağlayabilirsiniz. Duyarak tekrar etmek telaffuzu farklı olan bu dilin eğitiminde çok faydalı olacaktır.

İlginizi çekebilir: Rusça Sayılar ve Okunuşları

Call Now Button