Rusça Doğum Günü Mesajları

Cagridilokulu

Yeni bir dil öğrenmek, o dili konuşan coğrafyadaki insanlarla daha iyi bir iletişim sağlar. Eğitim, ticaret, turizm gibi alanlarda Rusça günümüzdeki en popüler dillerden biri olmaktadır. Farklı olan alfabe yapısı nedeni ile eğitimde hep biraz mesafeli olan bireyler, kendini ifade edecek kadar dil eğitimi için başlangıç seviyesine kadar eğitimler alabiliyor.

Akademik kariyer hedefleri olanlar için birkaç senede Rusçanın öğrenilmesi ancak mümkün olur. Sosyal medya iletişim alanında en çok tercih edilen mecralar arasında yer alır. Bu alanda paylaşımlar yapmak, Rusça bilen arkadaşlarınıza Rusça doğum günü mesajları göndermek için de dil eğitiminde belirli bir seviyeye kadar ilerlemenize gerek bulunmuyor. Bu kategoride hazır kalıp mesajlarla arkadaşlarınızın doğum günlerini rahatlıkla kutlayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Rusça Meslekler

Doğum Günü Mesajları Rusça

Rusça fonetik bir dildir. Bu nedenle çevirici kullanarak istediğiniz cümleyi çevirmek mümkün olmayabilir. İstediğiniz anlamlardan farklı anlamlara gelen çeviriler ortaya çıkabilir. Bu nedenle sunulan kalıp Rusça doğum günü mesajları bu gibi durumlarda kurtarıcı olabilir.

İster uzun, ister kısa, isterseniz ilginç olabilecek kategorilerde doğum günü mesajları ile sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Tercih edilebilecek kısa kalıplar arasında şu mesajlar kullanılabilir:

* Поздравляем с … годовщиной свадьбы! ( cümlesinin karşılığı Nice Yıllara! Olmaktadır.)

* Поздравляем с Днем рождения!( cümlesinin karşılığı Doğum günün kutlu olsun! Olmaktadır.)

* С днем Рождения! ( cümlesinin karşılığı Mutlu Yıllar! Olmaktadır. En çok kullanılan kalıplar arasında yer alır.

* Всего наилучшего! ( cümlesinin karşılığı Nice yıllara! Olmaktadır.)

Rusça Doğum Günü Mesajı

Doğum günlerinde sevdiklerinize mesaj göndermek onları önemsediğinizi göstermenin en güzel yollarından biridir. Hatırlanmak ve önemsenmek en güzel hediyedir. Sosyal medyada genileyene bir arkadaş çevreniz var ise farklı dillerde paylaşımlara ve mesaj kalıplarına ihtiyaç duyabilirsiniz.

Özellikle dil eğitimi alan bireylerin bu alanda öğrendikleri yeni dili konuşan arkadaşları ile mesajlaşmak için seviyelerine göre Rusça doğum günü mesajları arayışına girebilirler. Birebir çevirilerle anlatmak istediğinizi başarılı bir şekilde anlatmak her zaman mümkün olmayabilir. Bu nedenle hazır olarak sunulan kalıp mesajlar tercih ederek sosyal medya paylaşımları yapabilir, mesajlar iletebilirsiniz.

Kullanabileceğiniz mesaj kalıplarından uzun olarak tercih edilecek güzel ve anlamlı doğum günü mesajları şu şekildedir:

* Я не стобой но знай, что я в твоем сердце, отмечаю с тобой этот день, Желаю, чтобы сегодня исполнились все твои желания. ( Anlamı Yanında olamasam bile kalbimin en derin yerinde bugünü seninle kutladığımı bilmeni istiyorum. Benim senin için dileğim ise tüm dileklerinin bugün senin için gerçek olmasıdır.)

* Желаю чтоб в новом твоём году жизни ты прожил самые лучшие счастья чтоб ты с лёгкостью поднялся по ступенькам удачи (Anlamı Yeni yaşında mutlulukların en güzelini yaşamanı diliyorum. Ve umarım başarı merdivenlerini kolay bir şekilde tırmanırsın.)

* ПОЗВОЛЯЕМ ВСЕМ СЧАСТЬЮ НАЙТИ ВАС, С НОВЫМ ВЕКТОМ, КОГДА ВЫ протягиваете руку ( Elini uzattığında tüm mutluluklar seni bulsun ve yeni yaşın kutlu olsun)

* Сегодня особенный день. Пусть все сегодняшнее счастье будет твоим, добрых лет ( Anlamı Bugün çok güzel bir gün. Bugünün getireceği tüm mutluluklar senin olsun, iyi yıllar)

Bu gibi Rusça doğum günü mesajları kullanarak sevdiklerinizin, arkadaşlarınızın doğum günlerini kutlayabilir. Hatırlanmak kadar güzel bir hediye ile onları mutlu edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Rusça Ne Kadar Sürede Öğrenilir

Call Now Button
Ortadogulular Arapcakursu Tuncsuditol Palmahukuk Ceyhunguvel Naciözkan Hakanmert Mervekolman Prodor MustafaKök Kayakocvib