Rusça Ne Kadar Sürede Öğrenilir ?

Cagridilokulu

Hem kullandığı alfabe, hem de kelimelerdeki vurguların öğrenilmesi açısından bazı platformlar Rusçayı öğrenmesi en zor dünyanın üçüncü dili olarak görüyor. Dil eğitiminde profesyonel bir destek her zaman için çok önemlidir.

Ancak kursa gitmeden bu dili öğrenmek isteyenler kaynaklarını doğru seçmelidir. Yapılacak plan, kullanılacak kaynaklar ve eğitim için ayrılan zamana göre Rusça ne kadar sürede öğrenilir araştırmalarında süre değişir.

Kullandığınız kaynakların ne kadar verimli olduğunu çalışmalarınızın sonucunda pratik alanında test edebilirsiniz. İlk planda alfabenin öğrenilmesi, kelime haznesinin geliştirilmesi, gramer kurallarının pratiklerle desteklenmesi, duyma- okuma- görme ve konuşma alanlarında ayrı ayrı pratikler yapılması dil eğitiminin temel taşları arasında yer alacaktır.

İlginizi çekebilir: Rusça Meslekler

Rusça Başlangıç Seviyesi

Her dil eğitiminde sıfırdan başlandığı durumlarda alfabe ile işe başlanır. Rusça başlangıç seviyesi kur programları da bu şekilde bir müfredat işlemektedir. Kendi kendine öğrenmek isteyenlerde bu şekilde videolu dersler takip edebilir, kaynaklar üzerinden aynı konular takip edilebilir.

Başlangıç seviyesinde Rusça ne kadar sürede öğrenilir araştırmaları yapıldığında bir- kaç ay içerisinde bu derslerin başarılı bir şekilde öğrenilmesi söz konusudur. Başlangıç seviyesindeki bireylerin Rusça eğitimlerinde öğrenmesi gereken konular şu şekilde sıralanabilir:

  • Kiril alfabesi ve ses sistemi
  • El yazısı çalışmaları
  • Harflerin okuma kuralları
  • Vurgu ve tonlama modelleri
  • Canlı ve cansız isimler
  • İsimlerde cinsiyet ve çoğul kullanımları
  • Fiil yapısı ve birinci tip için fiil çekimleri
  • Sayılar ve okunuşları
  • Sıfatlar, işaret zamirleri, basit cümle yapıları ve kısa diyaloglar

Başlangıç seviyesinde bunlar ilk kademe oluyor. İkinci ve üçüncü kademe konuları ile başlangıç seviyesinde adım adım ilerlemek mümkün olmaktadır.

Rusça Nasıl Öğrenebilirim ?

Rus alfabesi 33 harftir. Bunlardan 7’si Latin harfleri olurken 9’u Yunan harfi olmaktadır. Geri kalan harfler ise 15 Rus harfidir. Bu harfler içerisinde yumuşatma ve sertleştirme işaretleri de bulunur.

Bu nedenle telaffuz anlamında dil eğitimi alanlar zorluklar yaşayabilir. Fonetiği İngilizceden çok farklı olduğu için öncelikle isim çekimlerini öğrenerek eğitimlere başlanabilir. Bu alanda Rusça ne kadar sürede öğrenilir sorusunun esas kriteri kendi çabanız ve dili öğrenmek için ayırdığınız zaman olacaktır.

Bunun yanında gramer bilgisi ve fiil çekimleri de dil eğitimi alanların zorlandığı diğer konular arasında yer alır. Rus gramer yapısında fiiller için iki hal vardır. Bunlar tamamlanmış ve tamamlanmamış olarak iki kısma ayrılır.

Birey olarak dil öğrenmedeki ana hedefiniz eğitimlerde ne kadar hızlı ilerleyebileceğinizi gösterir. Özellikle hangi seviyede bu dili öğrenmek istediğinize bağlı olarak Rusça ne kadar sürede öğrenilir sorusunun cevabı da değişir.

Bazıları sadece derdini anlatacak kadar bir seviyeyi yeterli bulurken bazıları için akademik hedefleri gereği çok daha uzun süreler boyunca bu eğitimin devam etmesi söz konusudur. Günlük bir çalışma planının olması çok önemlidir. Haftalık çalışma programları dil eğitimini kesintiye uğratır.

Bu da hem süreyi uzatır hem de yeni konuların öğrenilmesini zor bir hale getirir. Günlük planınızda mutlaka yeni kelimeler öğrenmek ve her alanda pratik yapmaya yönelik çalışmalar olmalıdır. İyi bir motivasyon düzenli bir çalışma ile dil gelişiminizde süreç çok daha hızlı bir şekilde ilerleyecektir.

İlginizi çekebilir: Rusça Sayılar ve Okunuşları

Call Now Button
Ortadogulular Arapcakursu Tuncsuditol Palmahukuk Ceyhunguvel Naciözkan Hakanmert Mervekolman Prodor MustafaKök Kayakocvib