Rusça Whatsapp Durumları

Cagridilokulu

Avrasya da çok yaygın bir şekilde kullanılan Rusya, Avrupa Birliği gibi pek çok uluslararası örgütünde resmi dilleri arasında yer alır. Bu nedenle politik açından çok önemli bir dildir. Kiril alfabesi kullanan bu dilin öğrenilmesinde vurgu çok önemlidir. Bu nedenle telaffuzu doğru bir şekilde öğrenmek gereklidir.

Rusça kelimeler okunurken vurgunun kullanıldığı yere bağlı olarak anlam değişebilir. Politik öneminin yanında ticari, turizm gibi alanlarda da Rusya ile çok fazla işbirliği içinde olan ülkemizde Rusça bilmek bazı durumlarda iyi bir kariyer basamağı olabiliyor. İhtiyaç duyduğunuzda Rusça whatsapp durumları araştırmaları yapabilir, sosyal medyada kendinizi ifade anlamında Rusça kullanılırken okunuşlarından ya da doğrudan yazılışlarında özlü sözler kullanabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Evde Rusça Öğrenmek

Whatsapp Durumları Rusça

Rusça eğitimi alırken Rusça whatsapp durumları kullanarak bilgilerinizi tazeleyebilir, Rusça bilen arkadaşlarınız ile aranızda bir iletişim kurabilirsiniz. Ruh halinize göre tam adresine mesajlar iletebilirsiniz. Sosyal medya durumlarında kullanabileceğiniz bazı güzel sözleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Yazılışı (Бриллиант упавший в грязь, всё равно остаётся бриллиантом. А пыль,поднявшаяся до небес, так и остаётся пылью…) cümlenin anlamı, Çamura düşen elmas hep elmas olarak kalacaktır. Gökyüzüne yükselen toz da hep toz olmaya mahkumdur.
  • Yazılışı ( Прежде чем диагностировать у себя депрессию и заниженную самооценку, убедитесь, что вы не окружены идиотами. ) cümlenin anlamı, Düşük özgüven ve depresyon tanısı konulmadan önce, aptallarla çevrili olmadığınızdan emin olmalısınız.
  • Yazılışı ( Я не знаю формулу успеха, зато я знаю формулу провала – это попытка понравиться всем. ) cümlenin anlamı, Başarının formülünü bilemem ama başarısızlığın formülü herkesi memnun etmeye çalışmaktır.
  • Yazılışı ( В чужих дорогах – нет твоей. В твоей – есть все дороги…) cümlenin anlamı, Senin yolunda bütün yollar olsa da diğer insanların yollarında seninki olmaz.

Rusça Whatsapp Durumları

Rusya başta olmak üzere 5 ülkenin resmi dili olan Rusça, dünya üzerinde 158 milyon insan tarafından konuşulmaktadır. Bu da dünya nüfusunun yüzde 2,5 oranına denk geliyor. Hatta yapılan araştırmalarda Amerika da bile 850 binden fazla insan evlerinde Rusça konuşuyor.

Amerika’nın 47 eyaletinde İngilizceden sonra en çok konuşulan dilde Rusça olmaktadır. Bu nedenle pek çok alanda iyi bir Rusça iyi bir iletişim kurmanızı sağlayabilir. Bu alanda arkadaş çevreniz oluşmaya başladığında Rusça whatsapp durumları kullanabilirsiniz. Karşınızdakiler ile iletişimde özlü sözlerle mesajlaşabilirsiniz.

  • Yazılışı ( Хочешь продолжения – не рассказывай никому о начале.
  • Восточная мудрость ) cümlesinin anlamı, Devam etmek isteyenler başlangıçtan kimseye bahsetmemelidir.
  • Yazılışı ( Неважно — сколько у тебя друзей. Важно — сколько из них помогут тебе в трудную минуту и сколько вспомнят о тебе когда им хорошо.) cümlesinin anlamı, Kaç tane arkadaşın olduğuna hiç bakma, kaç tanesinin iyi gününde seni hatırladığına ve zor gününde sana yardım ettiğine bakmalısın.
  • Yazılışı ( Учитесь прощать, никто не идеален! ) cümlesinin anlamı, Hiç kimse mükemmel olamaz bu nedenle her zaman bağışlamayı bilmelisin.

Rusça İngilizcenin yarısı kadar kelime içermektedir. Yaklaşık 200 bin kelimesi bulunan Rusçada bu durumun ana nedeni aynı kelimenin farklı vurgular kullanılarak farklı anlamlara gelmesidir.

Rusçanın önemli bir bölümü vurgulardan oluşur. Bu nedenle dil eğitiminde dinleyerek öğrenmenin önemi büyüktür. Farklı sosyal platformlarda Rusça whatsapp durumları kalıplarını kullanabilirsiniz. Özlü ve güzel sözlerin Rusça çevirileri her zaman tam olarak dilin karşılığı olmayabilir. Bu nedenle Rusça güzel sözlerin sosyal medya durumlarında kullanılması daha doğru bir dil ortaya çıkaracaktır.

İlginizi çekebilir: Rusça Öğrenmek Zor Mu

Call Now Button
Ortadogulular Arapcakursu Tuncsuditol Palmahukuk Ceyhunguvel Naciözkan Hakanmert Mervekolman Prodor MustafaKök Kayakocvib